155 WYKROCZEŃ I ZATRZYMANIE BLISKO 60 PRAW JAZDY

0
39
views

Policjanci z grupy „SPEED” w weekend od 10 do 14 czerwca 2020 roku prowadzili kontrolę prędkości. W trakcie służby zatrzymali 58 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość powyżej 50km/h niż określona przepisami. Konsekwencją takiego zachowania jest obligatoryjne zatrzymania prawa jazdy na trzy miesiące. W sumie w ten czerwcowy weekend ujawnili 155 wykroczeń.

Weekendowy rekordzista

Weekendowym rekordzistą był  33- letni kierujący hondą, który 11 czerwca 2020 roku około godziny 14:50 pędził al. Jana Pawła II z prędkością 160 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje prędkość do 70 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące a także został ukarany mandatem.

Nie stosował się do wyznaczonych kierunków ruchu, a na liczniku ponad 100 km/h

13 czerwca 2020 roku około godziny 21:00 na ul. Brzezińskiej mundurowi ze SPEED-u pojechali za fordem, którego kierujący nie zastosował się do znaku poziomego nakazującego skręt i pojechał na wprost. Policjanci zmierzyli również prędkość pojazdu która wynosiła 103 km/h w miejscu gdzie dozwoloną prędkością było 50 km/h. Pojazd został zatrzymany do kontroli. Wówczas okazało się że 54-letni kierowca również nie ma przy sobie prawa jazdy. Za popełnione wykroczenia został ukarany trzema mandatami karnymi. Policjanci sporządzili zawiadomienie do organu wydającego prawo jazdy o przekroczeniu prędkości przez 54 latka, tym samym wszczęli procedury związane z ich zatrzymaniem na najbliższe 3 miesiące.

Przypominamy! nadmierna prędkość pozostaje nadal jednym z głównych czynników wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy ! o rozwagę za kierownicą i jazdę zgodną z przepisami./ st asp Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi/

źródło: http://www.lodz.policja.gov.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ